Comentarii

6/recent/ticker-posts

🥇🥇 Frumusețea aceasta de fată este dublă campioană europeană la karate kyokushin. Crina Stase a câștigat două medalii de aur la Campionatul European 2024 de la Szeged (Ungaria), la care au participat 300 sportivi din 11 ţări. Crina s-a impus și la kata, și la kumite, devenind astfel campioană europeană în limitele categoriei 50 kg.

Crina Stase este legitimată la ACS Triumf Dojo din ##Galați. Ea este și campioană mondială, titlu cucerit anul acesta, în Kazahstan. Delegaţia României a câștigat 16 medalii la Europenele de la Szeged: 7 medalii de aur, 4 medalii de argint şi 5 medalii de bronz.

Felicitări, Crina! Îți mulțumim!Oraşul Szeged din Ungaria a găzduit în weekend cea de-a 14-a ediţie a Campionatului European de karate kyokushin - IKOKU. Au participat aproximativ 300 sportivi din 11 ţări. Gălăţeanca Crina Stase, de la ACS Triumf Dojo a cucerit două locuri I şi titlurile continentale la kata şi la kumite. La kumite a intrat la categoria ei de greutate, - 50 kg.

„Am intrat cu încredere pe tatami cu gândul la victorie! Ştiam că la kata sunt stăpână pe mine, dar la kumite orice clipă de relaxare te poate scoate din competiţie! Concentrarea a fost maximă, iar rezultatul pe măsura aşteptărilor! Mă bucur că am reeditat performanţa din 2019 de la campionatul european din Ungaria de la Gyor, la proba de kata, acum sunt mândră că am reuşit obţinerea locului I şi la kumite...", ne-a declarat Crina. Delegaţia României a avut o evoluţie foarte bună la această competiţie reuşind un bilanţ de 16 medalii: 7 medalii de aur, 4 medalii de argint şi 5 medalii de bronz.