Comentarii

6/recent/ticker-posts

Simona Halep, revenire spectaculoasă pe terenul de tenis! A bifat prima victorie la turneul WTA de la Hong Kong. Cu cât a învins-o pe adversara ei, Arina Rodionova

Simona Halep a avut o revenire impresionantă pe terenul de tenis, înregistrând prima victorie la turneul WTA din Hong Kong. În meciul desfășurat pe 2 octombrie, românca a învins-o pe Arina Rodionova după o confruntare de două ore și opt minute, cu un scor de 6-2, 4-6, 6-4. Aceasta este prima victorie a Simonei după scandalul de dopaj care a marcat recent cariera sa.

După meci, Halep a declarat că se simte extrem de mândră de realizarea sa, având în vedere că a fost o pauză de patru luni și jumătate de la ultima sa apariție pe teren. „Mulțumesc tuturor pentru că au venit să mă susțină. A fost o plăcere să joc din nou. Aceasta este prima mea victorie după doi ani, iar sentimentul este minunat, chiar dacă sunt foarte obosită,” a spus ea.

Simona a primit un wildcard pentru acest turneu și a subliniat că a știut mereu să valorifice oportunitățile. „M-am simțit binevenită și am luptat din toate puterile pentru a câștiga. Acum, mă voi concentra să mă recuperez pentru a putea juca din nou mâine,” a adăugat jucătoarea.